Koľko je hodín? 13:45? Vypime si!

Autor: Peter Tomašovič | 19.9.2013 o 11:43 | Karma článku: 13,10 | Prečítané:  1037x

Keď si spomeniem na svoje školské časy a vybavím si tváre svojich spolužiakov, s úsmevom môžem skonštatovať, že sme boli výborná partia. Držali sme spolu, navzájom sa kryli keď bolo v škole zle, chodili spolu von, navštevovali sa, športovali, hnevali či smiali. Tak nás vychovala rodina a doba. Áno, boli sme skvelá banda. Ako naši poslanci v národnej rade.

Neverím, že rodičia tých, ktorí v NR teraz sedia sú hulváti, ktorí nadávajú, bijú sa a vedome vychovávajú svoje dieťa do podoby "superhajzla bez chrbtovej kosti". Verím v opak, vo vlastnej rodine som mal výborný vzor, že rodič chce zo svojho dieťaťa vychovať slušného človeka tak, aby sa za neho nemusel hanbiť. Takže toto divadlo, čo nám denne ponúkate, zrejme sformovala doba.

No, milá NR, verte, že aj napriek dobe to pre vašich rodičov musí byť peknou hanbou. Chamtivých, bezohľadných, oplzlých mamonárov z vás mať nechceli. Zamyslite sa, či môžete byť vzor pre vlastné deti. Obávam sa ale, že budete posudzovať to, ako často viete naplniť chladničku a obstarať nový mobil, oproti skutočným hodnotám, ktoré formujú charakter dieťaťa. Aj vaše deti vás totiž sledujú a tie väčšie už zrejme vedia čítať (ani speváčke Madonne sa nepodarilo stiahnuť z netu svoje nahé akty, keď jej dieťa vyrástlo a začalo používať počítač).

Ako národ, alebo ako väčšina národa, musíme byť pekne na dne, keď ako svojich predstaviteľov si naakumulujeme odpad zaodetý do dobre zastrihnutých oblekov (šaty nespomeniem, ešte aby sa tam naťahovali aj ženy). Kam to chcete ťahať ďalej? Rozhodne by som vám poradil si odhlasovať, aby ste nemuseli do "roboty" chodiť vôbec, niečo ako home-office. Tak vám všetkým zostane v pohode čas na riešenie primárnych biznisov a nebude nutné si v TV zhliadnuť vaše infantilné potíčky.

Čo ma však potešilo je, že zákonodarcovia odľahčili dlhodobý problém chľastania na pracovisku. V mojom zamestnaní sa tieto veci doteraz brali vážne (dokonca v predchdzajúcom som bol svedkom, ako jeden z kolegov "fúkol" a opustil zamestnanie okamžite), ale po vyhlásení "... nebudeme skúmať požitie alkoholu, lebo je to každého osobná vec" sa u nás všetko zmenilo. Každý má raz za čas si chuť vypiť - aj na pracovisku - a keďže sa to v nás zbieralo a vidíme, že o nejakom postihu nemôže byť ani reč, lebo je to každého osobná vec, dnes to v sebe uvoľníme a poriadne sa ožerieme. Uprostred dňa. Tak, aby sme sa pekne aj domov dotackali. Nebudeme to predsa naťahovať do polnoci ako NR.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zomrel bývalý šéf BMG Invest Vladimír Fruni

Vladimírovi Frunimu operovali vo Veľkej Británii žlčník, zomrel doma po návrate z nemocnice.

EKONOMIKA

Môžu vám zvýšiť cenu uprostred viazanosti, ako to urobilo UPC?

Aj keď človek podpíše viazanosť, nemá istotu, že ju aj dokončí.

EKONOMIKA

Namiesto obhliadok iná realita. Byty pomáhajú predávať okuliare

Vyskúšali sme novú technológiu.


Už ste čítali?