Čo vlastne I. Gašparovič pôvodne zamýšľal?

Autor: Peter Tomašovič | 27.9.2013 o 13:05 | Karma článku: 13,64 | Prečítané:  1883x

Nie je handicap ako handicap. Sú také, s ktorými sa dá žiť a nie sú na prvý pohľad viditeľné, ale aj také, kedy človek trpí a zdraví ľudia si ťažko vedia predstaviť, aké to musí byť. Poniektoré z nich v človeku naštartujú zdravú drzosť, zatnú sa a jedinec chce dokázať, že aj napriek nevýhode môže byť rovnako dobrý zamestnanec, umelec, športovec, rodič ... ak nie lepší. Avšak sú aj také prípady, kedy si okolie povie: "Bože, to nemohol radšej zostať doma?"

O "breptoch" nášho prezidenta sa už popísalo dosť. K tým, ktoré už odzneli sa nebudem vracať. Skôr by som chcel povedať, že sa úprimne teším na tie, ktoré ešte prídu. V prípade, že budú iba úsmevné, zasmejeme sa a povieme si - toto sa môže stať každému (tiež je pravda, že málokomu v jednej vete viackrát - ak je takých viet viac po sebe, no ...). Ak však výrazne menia kontext, ako je napríklad zámena krajín, inštitúcií, tak si pomyslíme: "Ale, veď až tak často necestuje."

Tiež ma napadlo, či pán prezident pôvodne neplánoval niečo iné. Ale prešmyčky k slovu "burza" mi jasne naznačili, že nie. Neverím, že pri nastupovaní do lietadla by sa neohradil a nepovedal: "Chcel som ísť len k zubárovi!" Prípadne by si nespomenul na fragmenty z poľovačky a nepovedal: "Kvôli loveckému pazúru a jednému zubrovi nemusíme letieť lietadlom! Z baru je to ďaleko, tak skončíme pri krbe v zrube." Tieto kombinácie mi nesedeli.

Tým pádom americká burza bola skutočne plánovaná, evidentne dopadla dobre a nie je sa čoho báť. Na obrázku z otvorenia je vidieť pána prezidenta a navôkol smejúci sa a tlieskajúci sprievod. Verím, že tlieskajú a smejú sa z úspešného otvorenia a nie z obsahu a významu viet.

Všeobecná mienka, že prezidentský úrad je iba miestom, ako si zabezpečiť nadštandardnú zdravotnú starostlivosť na dôchodok, nie je zrejme ďaleko od pravdy. Ale ako sa hovorí: "Radšej si problémy riešme vo vlastnej kuchyni a nevynášajme ich von!" Na politickej scéne to platí obzvlášť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zomrel bývalý šéf BMG Invest Vladimír Fruni

Vladimírovi Frunimu operovali vo Veľkej Británii žlčník, zomrel doma po návrate z nemocnice.

EKONOMIKA

Môžu vám zvýšiť cenu uprostred viazanosti, ako to urobilo UPC?

Aj keď človek podpíše viazanosť, nemá istotu, že ju aj dokončí.

EKONOMIKA

Namiesto obhliadok iná realita. Byty pomáhajú predávať okuliare

Vyskúšali sme novú technológiu.


Už ste čítali?