Čo vlastne I. Gašparovič pôvodne zamýšľal?

Autor: Peter Tomašovič | 27.9.2013 o 13:05 | Karma článku: 13,64 | Prečítané:  1896x

Nie je handicap ako handicap. Sú také, s ktorými sa dá žiť a nie sú na prvý pohľad viditeľné, ale aj také, kedy človek trpí a zdraví ľudia si ťažko vedia predstaviť, aké to musí byť. Poniektoré z nich v človeku naštartujú zdravú drzosť, zatnú sa a jedinec chce dokázať, že aj napriek nevýhode môže byť rovnako dobrý zamestnanec, umelec, športovec, rodič ... ak nie lepší. Avšak sú aj také prípady, kedy si okolie povie: "Bože, to nemohol radšej zostať doma?"

O "breptoch" nášho prezidenta sa už popísalo dosť. K tým, ktoré už odzneli sa nebudem vracať. Skôr by som chcel povedať, že sa úprimne teším na tie, ktoré ešte prídu. V prípade, že budú iba úsmevné, zasmejeme sa a povieme si - toto sa môže stať každému (tiež je pravda, že málokomu v jednej vete viackrát - ak je takých viet viac po sebe, no ...). Ak však výrazne menia kontext, ako je napríklad zámena krajín, inštitúcií, tak si pomyslíme: "Ale, veď až tak často necestuje."

Tiež ma napadlo, či pán prezident pôvodne neplánoval niečo iné. Ale prešmyčky k slovu "burza" mi jasne naznačili, že nie. Neverím, že pri nastupovaní do lietadla by sa neohradil a nepovedal: "Chcel som ísť len k zubárovi!" Prípadne by si nespomenul na fragmenty z poľovačky a nepovedal: "Kvôli loveckému pazúru a jednému zubrovi nemusíme letieť lietadlom! Z baru je to ďaleko, tak skončíme pri krbe v zrube." Tieto kombinácie mi nesedeli.

Tým pádom americká burza bola skutočne plánovaná, evidentne dopadla dobre a nie je sa čoho báť. Na obrázku z otvorenia je vidieť pána prezidenta a navôkol smejúci sa a tlieskajúci sprievod. Verím, že tlieskajú a smejú sa z úspešného otvorenia a nie z obsahu a významu viet.

Všeobecná mienka, že prezidentský úrad je iba miestom, ako si zabezpečiť nadštandardnú zdravotnú starostlivosť na dôchodok, nie je zrejme ďaleko od pravdy. Ale ako sa hovorí: "Radšej si problémy riešme vo vlastnej kuchyni a nevynášajme ich von!" Na politickej scéne to platí obzvlášť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí (minúta po minúte)

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.

SVET

Ľudia utekali v panike. Ako vyzerala situácia v Barcelone (fotogaléria)

Polícia potvrdila, že išlo o teroristický útok.


Už ste čítali?