Voľné pokračovanie románu: Krstný otec 4 (Slovensko)

Autor: Peter Tomašovič | 1.10.2013 o 9:28 | Karma článku: 13,33 | Prečítané:  697x

Osoby a obsadenie: Vito "Lamb" Corleone - Ľubomír Jahnátek; Johnny "Ax" Campino - Lukáš Peško, synovec; Carla "Cashier" Calzone - Petra Bohunová, neter; Mike "Dollar" Gurgone - Marek Gocník, Komjatičan; Ruddy "Fist" Montesino - Ľudovít Koppan, Komjatičan; Tony "Grumble" Silvano - Peter Hajnala, Exkomjatičan; Sony a Tito "Librarian twins" Mersierovci - Ľudovít a Michal Gráfovci, krstniatka (nie je to milé? ... herci zatiaľ nepotvrdili svoju účasť v pripravovanej filmovej verzii románu)

Dej nedokončeného románu sa odohráva na Slovensku, poväčšine v hlavnom meste Bratislava, ale ako autor poznamenal: "Vietor veje z Komjatíc." Nejde o mafiu v pravom slova zmysle, ako ju poznáme z prvých troch dielov, ale skôr o rodinu a priateľov, ktorých spája silná vôľa Vita zachovať pokolenie a starých známych pospolu. "Už sa nestrieľa na uliciach, ani nehádžu odrezané konské hlavy pred dvere neprajníkov. Dnes sa neprajníci odstavia od koryta tým, že na dôležité posty posadíme svojich tak, aby si nikto druhý ani neškrtol." dodáva autor.

Dobrý deduško Vito je od samého začiatku románu bombardovaný pokusmi o diskreditáciu a neúspešne sa to snaží zamaskovať svojou neústupčivosťou pri pokutovaní reťazcov. Splieta niečo o "zväzoch" a informáciách v "zložke", ale ako román pokračuje, čitateľovi je jasné, že za nitky už dávno ťahá niekto iný. Ako sám Vito tvrdí: "Nikdy som neskúmal, kto za koho prišiel, kto je koho známy a aké má politické pozadie." Potom sa pousmeje a dodá: "Ale keď vidím, koľko mojich blízkych sa svojou profesionalitou predralo cez výberové sytá až sem hore ku mne, hreje ma pri srdci."

Čitateľ sa natoľko nechá pohltiť dejom, že začne s Vitom sympatizovať. Postupom času chápe dôvody "prečo", a keď sa dozvedá, ako krásne Johnny a Mike šafária, ako Carla poctivo zaznamená každú položku, že Ruddy nad všetkým drží ochrannú ruku, Tony pravdivo informuje verejnosť a Sony a Tito sa spolu jašia v dokumentácii ... musí pustiť slzu. Rodina a kamoši sú pospolu a robia to najlepšie čo vedia - pre svoje blaho.

Román zatiaľ nie je dokončený, stále sa totiž dejú veci, ktoré autora inšpirujú a rozpletajú pre čitateľa zaujímavé klbko intríg, lásky, súdržnosti, tvrdej práce ... ale hlavným motívom je rodina. Ako v knihe povedal starý Vito: "Na rodinu a peňaženku mi nesiahajte - inak Vám rohožku ozdobí konská hlava!"

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zomrel bývalý šéf BMG Invest Vladimír Fruni

Vladimírovi Frunimu operovali vo Veľkej Británii žlčník, zomrel doma po návrate z nemocnice.

EKONOMIKA

Môžu vám zvýšiť cenu uprostred viazanosti, ako to urobilo UPC?

Aj keď človek podpíše viazanosť, nemá istotu, že ju aj dokončí.

EKONOMIKA

Namiesto obhliadok iná realita. Byty pomáhajú predávať okuliare

Vyskúšali sme novú technológiu.


Už ste čítali?