Voľné pokračovanie románu: Krstný otec 4 (Slovensko)

Autor: Peter Tomašovič | 1.10.2013 o 9:28 | Karma článku: 13,33 | Prečítané:  711x

Osoby a obsadenie: Vito "Lamb" Corleone - Ľubomír Jahnátek; Johnny "Ax" Campino - Lukáš Peško, synovec; Carla "Cashier" Calzone - Petra Bohunová, neter; Mike "Dollar" Gurgone - Marek Gocník, Komjatičan; Ruddy "Fist" Montesino - Ľudovít Koppan, Komjatičan; Tony "Grumble" Silvano - Peter Hajnala, Exkomjatičan; Sony a Tito "Librarian twins" Mersierovci - Ľudovít a Michal Gráfovci, krstniatka (nie je to milé? ... herci zatiaľ nepotvrdili svoju účasť v pripravovanej filmovej verzii románu)

Dej nedokončeného románu sa odohráva na Slovensku, poväčšine v hlavnom meste Bratislava, ale ako autor poznamenal: "Vietor veje z Komjatíc." Nejde o mafiu v pravom slova zmysle, ako ju poznáme z prvých troch dielov, ale skôr o rodinu a priateľov, ktorých spája silná vôľa Vita zachovať pokolenie a starých známych pospolu. "Už sa nestrieľa na uliciach, ani nehádžu odrezané konské hlavy pred dvere neprajníkov. Dnes sa neprajníci odstavia od koryta tým, že na dôležité posty posadíme svojich tak, aby si nikto druhý ani neškrtol." dodáva autor.

Dobrý deduško Vito je od samého začiatku románu bombardovaný pokusmi o diskreditáciu a neúspešne sa to snaží zamaskovať svojou neústupčivosťou pri pokutovaní reťazcov. Splieta niečo o "zväzoch" a informáciách v "zložke", ale ako román pokračuje, čitateľovi je jasné, že za nitky už dávno ťahá niekto iný. Ako sám Vito tvrdí: "Nikdy som neskúmal, kto za koho prišiel, kto je koho známy a aké má politické pozadie." Potom sa pousmeje a dodá: "Ale keď vidím, koľko mojich blízkych sa svojou profesionalitou predralo cez výberové sytá až sem hore ku mne, hreje ma pri srdci."

Čitateľ sa natoľko nechá pohltiť dejom, že začne s Vitom sympatizovať. Postupom času chápe dôvody "prečo", a keď sa dozvedá, ako krásne Johnny a Mike šafária, ako Carla poctivo zaznamená každú položku, že Ruddy nad všetkým drží ochrannú ruku, Tony pravdivo informuje verejnosť a Sony a Tito sa spolu jašia v dokumentácii ... musí pustiť slzu. Rodina a kamoši sú pospolu a robia to najlepšie čo vedia - pre svoje blaho.

Román zatiaľ nie je dokončený, stále sa totiž dejú veci, ktoré autora inšpirujú a rozpletajú pre čitateľa zaujímavé klbko intríg, lásky, súdržnosti, tvrdej práce ... ale hlavným motívom je rodina. Ako v knihe povedal starý Vito: "Na rodinu a peňaženku mi nesiahajte - inak Vám rohožku ozdobí konská hlava!"

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí (minúta po minúte)

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.

SVET

Ľudia utekali v panike. Ako vyzerala situácia v Barcelone (fotogaléria)

Polícia potvrdila, že išlo o teroristický útok.


Už ste čítali?