Predseda najvyššieho súdu - apokalyptický jazdec?

Autor: Peter Tomašovič | 8.10.2013 o 12:58 | Karma článku: 15,24 | Prečítané:  639x

Pri žalobách Štefana Harabina je protistrana často konfrontovaná argumentáciou z biblie. Ako napísal v žalobe: "Sväté písmo hovorí, že dobré meno je viac ako veľké bohatstvo. Nespravodlivé pozbavenie dobrého mena je preto vážnejšie previnenie ako krádež." Ak niekto príde o dobrú povesť, nikto mu ju nevráti späť.

Mimochodom skoro každý, koho som sa pýtal, by za 10.000 eur prebehol po Obchodnej ulici v Bratislave nahý. Podaktorí aj tam a späť. A pár opýtaných by tam behalo dovtedy, kým by ich nezobrala polícia s dečkou a teplým čajom. Na otázku, či by im nevadilo, že to poškodí ich dobré meno, odpovedali: "Nie, pár dní by som ako debil trónil na stránkach novín / portálov, a potom by sa na mňa zabudlo" - áno, väčšina opýtaných boli muži.

Je zrejmé, že pospolitý ľud by si rád doprial radšej to bohatstvo, ako riešil svoje dobré meno. Určite by ich viac rozhorčilo, keby ich niekto vykradol, ako rozoberanie ich výrokov, alebo okolité ohováračky. Dobré meno začína človeka zaujímať asi až keď už má čo to našetrené a je verejne známy a dobre pracovne umiestnený - čo je pochopiteľné. Z finančného úspechu pri bitkách za dobré meno Štefana Harabina mi ale vyplýva, že dobré meno a veľké bohatstvo idú ruka v ruke.

Vo svetom písme je veľa pasáží, ktoré sa dajú použiť v rôznych situáciách, a ak by sme sa touto knihou riadili tak, ako to robí Štefan Harabin, asi by meno Slovenska malo navonok úplne iný punc. Ako propagátora biblie ho zatiaľ vnímam iba ako apokalyptického jazdca, ktorý berie citácie ako zbraň vtedy, keď je to "výnosné" a spravodlivo trestá tých, ktorí pochybili - ako by za ním stála Božia moc.

Takže ako veriacemu by som mu chcel pripomenúť, že ho ani nie rok dozadu pán Boh na Viedenskom letisku varoval a chcel mu povedať, aby zvoľnil, oddýchol si a zodpovednosť, ktorú nesie ponechal z časti aj na pleciach svojich kolegov. Možnože keby sa za spravodlivosť a dobré meno tak vehementne nebil, Boh by si ho až tak nevšímal a nemusel ho za "obžerstvo" napomínať. Každému je totiž jasné, že v našej republike je spravodlivosť možné interpretovať z rôznych uhlov pohľadu a justícia slúži tomu, kto v nej vie chodiť.

... keď už sme spomenuli bibliu, pridal by som aj pár ľudových múdrostí, ktoré ma v kontexte napadli:

"Bez vetra sa ani lístok na strome nepohne" a moja obľúbená "Na každú sviňu sa varí voda"

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí (minúta po minúte)

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.

SVET

Ľudia utekali v panike. Ako vyzerala situácia v Barcelone (fotogaléria)

Polícia potvrdila, že išlo o teroristický útok.


Už ste čítali?